Μόνο κουβερτούρα και κεράσια έχει αυτό το γλυκό, δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Είναι σοκολατένιο, είναι φρουτένιο, είναι και ελαφρύ. Με 252 Kcal/μερίδα είναι απόλαυση χωρίς ενοχές.
Μπορούμε να παραλείψουμε τη ζάχαρη όταν φτιάχνουμε μαρμελάδα; Με τη βοήθεια του γνωστού ζαχαροπλάστη Μανώλη Στήθου, μπορούμε. Το κεράσι μας έγινε πολύ ωραίο!
Δίνει άλλο νόημα στη φράση «παγωμένος καφές». Φτιαγμένη με εσπρέσο, δυνατό καφέ φίλτρου και λικέρ καφέ, αυτή η γρανίτα είναι τέλεια μετά το φαγητό ή το απόγευμα στο μπαλκόνι. Αν θέλουμε, τη συνοδεύουμε με λίγη σαντιγί.
Εκμεταλλευτείτε την εποχή της φράουλας και φτιάξτε αυτήν πολύ γευστική και ελαφριά μαρμελάδα χωρίς ζάχαρη με μόλις 25 Kcal/κ.γλ. και διατηρήστε για περισσότερο καιρό τη γεύση του αγαπημένου φρούτου.