![](assets/modules/wnp/articles/201612/164/images/b_shutterstock_144400171.jpg)
Κείμενο: Χριστίνα Τζιάλλα
Τις ξεπλένουμε κάτω από τρεχούμενο νερό και τις σκουπίζουμε με πετσέτα ή απορροφητικό χαρτί κουζίνας. Δεν αφαιρούμε το κοτσάνι από πριν ούτε τις κόβουμε, γιατί θα μπει νερό στο εσωτερικό τους και θα χάσουν το άρωμά τους.
Κείμενο: Χριστίνα Τζιάλλα
Τις ξεπλένουμε κάτω από τρεχούμενο νερό και τις σκουπίζουμε με πετσέτα ή απορροφητικό χαρτί κουζίνας. Δεν αφαιρούμε το κοτσάνι από πριν ούτε τις κόβουμε, γιατί θα μπει νερό στο εσωτερικό τους και θα χάσουν το άρωμά τους.