![](assets/modules/wnp/articles/201612/203/images/b_ricetowel_34.jpg)
Κείμενο: Άγγελος Ρέντουλας
Μόλις ολοκληρωθεί το μαγείρεμα του πιλαφιού, σκεπάζουμε την κατσαρόλα με καθαρή βαμβακερή πετσέτα μέχρι να το σερβίρουμε. Η πετσέτα απορροφά τους υδρατμούς και έτσι το πιλάφι μας δεν κινδυνεύει να λασπώσει.
Κείμενο: Άγγελος Ρέντουλας
Μόλις ολοκληρωθεί το μαγείρεμα του πιλαφιού, σκεπάζουμε την κατσαρόλα με καθαρή βαμβακερή πετσέτα μέχρι να το σερβίρουμε. Η πετσέτα απορροφά τους υδρατμούς και έτσι το πιλάφι μας δεν κινδυνεύει να λασπώσει.